ابزارهای هوش مصنوعی؛ 5 ابزار برتر

فهرست محتوا

قبل از معرفی ابزار‌های هوش مصنوعی و بررسی کاربردهای آن‌ها در زمینه‌های مختلف مثل تولید محتوا، توسعه فردی، مدیریت کارها، تست شغل مناسب و… اجازه دهید که به طور مختصر با فناوری هوش مصنوعی آشنا شویم. 

در حال حاضر، کسب‌وکارها باید نسبت به این تغییر هوشیار باشند و مزایای استفاده از این فناوری را درک کنند. هوش مصنوعی قدرت تصمیم‌گیری را در انسان افزایش می‌دهد. این مزیت نه‌تنها به شما در رشد و توسعه شخصی کمک می‌کند بلکه تاثیر زیادی در بهینه سازی جریان‌های کاری و فعالیت‌های تکراری دارد. 

موضوعی که برای همه‌ی ما مشخص است، هوش مصنوعی در سال‌های آینده تحولات بسیاری در همه‌ی زمینه‌ها ایجاد می‌کند. هوش مصنوعی با ابزارهای خود، روش انجام کارها و فعالیت‌ها را تغییر می‌دهد. یکی از بزرگترین مزایای این تغییرات، افزایش سرعت انجام کارها و صرفه جویی در زمان است. ا را آسان‌تر کند. 

لیست ابزارهای هوش مصنوعی 

در این لیست، پرکاربردترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا و برنامه‌نویسی را مشاهده می‌کنید. در این مقاله به توضیح کاربرد هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

  • ChatGPT
  • AlphaCode
  • GitHub Copilot
  • Bard
  • Cohere Generate

1. Chat GPT

اولین عضو لیست ابزار‌های هوش مصنوعی،‌ChatGPT یک ربات گفتگوی توسعه یافته توسط OpenAI است که از GPT-3 به عنوان فناوری زیربنایی خود استفاده می کند. ChatGPT می‌تواند مکالمات طبیعی با انسان داشته باشد و در زمینه‌های مختلفی مثل تولید محتوا، جستجو، انجام تحقیقات و.. کاربرد دارد. 
 
ChatGPT بر روی مجموعه داده عظیمی از مکالمات انسانی آموزش داده شده است و  زبان انسان را درک می‌کند. این ابزار می‌تواند با دانش عمیقی که در موضوعات مختلف دارد، به عنوان راهنما در انجام تحقیقات نیز به‌کار گرفته شود. 
 
ChatGPT در حال توسعه است و آخرین آپدیت آن به سال 2021 برمی‌گردد. این ابزار هوش مصنوعی پتانسیل دارد که شیوه تعامل ما با کامپیوتر را متحول کند. از کاربردهای جذاب این فناوری، ساخت چت‌ بات‌های طبیعی و جذاب‌تر مطابق با خدمات شما، ارائه منابع آموزشی، و سرگرم کردن انسان با مکالمات جذاب‌تر و واقعی‌تر استفاده کرد.
 
برای استفاده از این ابزار‌ هوش مصنوعی باید یک حساب کاربری در سایت Open AI ایجاد کنید و در ادامه به راحتی از این خدمت استفاده کنید. 

کاربرد چت جی‌پی‌تی یا Chat GPT چیست؟

آموزش:

 اگر در حال یادگیری مبحث خاصی هستید، چت جی‌پی‌تی به عنوان یک ابزار تکمیلی به شما برای دریافت توضیحات بیشتر و جامع کمک می‌کند.

دستیار نوشتن:

در زمینه تولید محتوا می‌توانید برای ویرایش متن، دریافت تقویم محتوایی، ایده پردازی و… از هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی استفاده کنید. 

راهنمای برنامه‌نویسی:

چت جی‌پی‌تی به برنامه‌نویسان در موضوعات ویرایش کدها،‌ نوشتن کد جدید،‌ شناخت الگوریتم‌ها و… کمک می‌کند. 

2. آلفا کد(AlphaCode)

 

AlphaCode یک ابزار هوش مصنوعی است که توسط گوگل توسعه یافته است. AlphaCode بر روی مجموعه داده عظیمی از کد آموزش داده شده که می تواند کدی تولید کند که به خوبی یا بهتر از کد نوشته شده توسط برنامه نویسان انسانی است. AlphaCode هنوز در حال توسعه است، اما این پتانسیل را دارد که روش توسعه نرم افزار را متحول کند.

 

مزایای استفاده از آلفا کد چیست؟

برای تولید سریع کدها کمک می‌کند.
می تواند به برنامه‌نویسان کمک کند تا روی جنبه های خلاقانه تر برنامه نویسی تمرکز کنند.
می تواند برای اتوماتیک کردن وظایف خسته کننده و تکراری برنامه نویسان استفاده شود.

 

3. گیت‌هاب کوپایلوت GitHub Copilot

گیت‌هاب کوپایلوت یک برنامه‌نویس همکار با هوش مصنوعی است که توسط مدل Codex از OpenAI قدرت گرفته است. این ابزار هنگام تایپ، خطوط یا بلوک‌هایی از کد را پیشنهاد می‌دهد و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا کد را سریع‌تر و با خطای کمتر بنویسند.

 GitHub Copilot بر روی مخازن کد زیادی آموزش داده شده است، بنابراین می‌تواند کد را در زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف فهمیده و تولید کند. با این حال، هر چند کوپایلوت می‌تواند یک ابزار بی‌نظیر باشد، توسعه‌دهندگان باید پیشنهادات آن را با دقت بررسی کنند، زیرا همیشه ممکن است راه‌حل‌های بهینه یا امن را ارائه ندهد.

 

مزایای استفاده از GitHub Copilot چیست؟

ارائه پیشنهاد هنگام نوشتن کد
پشتیبانی از زبان‌های برنامه نویسی مختلف
کاهش خطای برنامه نویسان

هوش مصنوعی چیست؟

4. Google Bard

گوگل اخیراً ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام گوگل بارد را معرفی کرده است که می تواند به سؤالات شما پاسخ دهد، متن تولید کند، و کد بنویسد. گوگل بارد یک مدل زبانی بزرگ است که بر روی مجموعه داده ای عظیم از متن و کد آموزش دیده است. این ابزار می تواند به زبان فارسی صحبت کند و برای طیف گسترده ای از وظایف استفاده شود.

مزایای استفاده از Google Bard چیست؟

نوشتن مقالات و سایر محتوای متنی
ایجاد کد و برنامه های کاربردی
ترجمه زبان ها
انجام تحقیقات و جمع آوری اطلاعات
پاسخگویی به سؤالات شما
ایجاد محتوای خلاقانه مانند داستان ها، شعر، و فیلمنامه ها

 

5. Cohere Generate

ابزار پنجم این لیست، Cohere Generate است. مشابه چت ‌جی‌پی‌تی و گوگل بارد، این هوش مصنوعی نیز قابلیت بالایی در تولید محتوا دارد. از ویژگی‌های بارز این هوش مصنوعی، می‌توان به تولید محتوای روان، جذاب و معنادار اشاره کرد. همچنین Cohere Generate قابلیت تولید کد را نیز دارد. 

مزایای استفاده از Cohere Generate:

نوشتن مقالات و سایر محتوای متنی
ایجاد کد و برنامه های کاربردی
ترجمه زبان ها
انجام تحقیقات و جمع آوری اطلاعات
ایجاد محتوای خلاقانه 

ابزارهای هوش مصنوعی

اشتراک‌گذاری:

پست‌های مرتبط

7 گام شناسایی ارزش‌های فردی

ارزش‌های فردی مجموعه‌ای از اصول و معیارهایی هستند که همه در زندگی خود پذیرفته‌اند. این اصول و معیارها به شما کمک می‌کند تا اولویت‌ها، انتخاب‌ها و رفتارهایتان را تعیین کنید. ارزش‌ها

ادامه مطلب